Tokią dainelę Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius vaikai dainuoja sveikindami draugą, tačiau šis gimtadienis neeilinis, nepaprastas – ikimokyklinės įstaigos 50 - metis.

Visą šventinę savaitę vaikai praleido labai netradiciškai ir smagiai.

Pirmadienį pervardinom spalvadieniu. Spalvingai pasipuošę vaikai taip pat spalvingai stengėsi papuošti ir įstaigos erdves. Darželio koridoriuje pakabinom gimnazijos rankdarbių būrelio dalyvių (vadovė Eligija Ručinskienė) sukurtas minkštas ir vasara kvepiančias aplikacijas, languose suraitėm 50.

Lauko erdves papuošė 50 pačių gražiausių vaikų sukurtų dailės darbelių, nutūpė spalvingi paukščiai ir pabiro popierinės vaikų figūrėlės.

Antradienį pavardinom sportadieniu, nes dalyvavom gimnazijos organizuotame sporto renginyje „Jubiliejinis bėgimas – 210/50“. Vėliavą nešti ir perduoti gimnazistams patikėjom priešmokyklinės grupės stipruoliui Benui. Bėgimu sportadienis nesibaigė: darželio kieme vaikai žaidė žaidimus, atliko įvairias užduotis, varžėsi estafetėse, parašiutu skraidino kamuolius ir t.t.

Trečiadienis tapo tikru linksmadieniu. Darželinukus aplankė Karlsonas ir Pepė Ilgakojinė (teatro „Menas“ aktoriai). Vaikai žaidė smagiausius žaidimus, vaidino pasaką, slėpė lobį, „kepė“ gimtadienio tortą, gaudė ir sprogdino didžiulius muilo burbulus. Atsisveikinant Karlsonas ir Pepė padovanojo vaikams po spalvingą balioną ir pačių sukonstruotą aitvarą. Ši dieną tikrai atitiko jos naująjį pavadinimą.

Ketvirtadienio šventinis pavadinimas - svečiadienis. Auklėtoja Vida Burlėgienė pakvietė gražų būrelį gimnazistų, buvusių darželio ugdytinių, saviraiškai pasirinkusių kurią nors meno rūšį. Darželyje buvo surengtas puikus koncertas. Vaikai grojo dūdelėmis, smuiku, šoko liaudies šokius, dalinosi mintimis apie savo dailės darbelius. Darželio bendruomenei labai vizualiai buvo pademonstruotos gimnazijoje vykstančios popamokinės veiklos galimybės ir rezultatai.

Penktadienis – labiausiai laukta gimtadienio šventės diena. Priešmokyklinė „Pelėdžiukų“ grupė jau 9 valandą, pagarbiai nešdami skyriaus vėliavą, patraukė į Smilgių bažnyčią. Čia vyko šventinės mišios ir vėliavų pašventinimo apeigos. Po jų – svečių sutiktuvės ir šventė darželio kieme. Susirinko gražus būrelis svečių ir gimnazistų, skambėjo daug gražių sveikinimo žodžių, rikiavosi dovanų maišeliai, skambėjo darželinukų dainos. Gimnazijos direktorė Asta atidengė skyriaus sukaktį simbolizuojančią skulptūrą. Šventę užbaigė muzikinė dovana - smagūs pradinukų (vadovė Nijolė Vidžiūtė) „disko“ stiliaus šokiai. Paminėję darželio 50 metų sukaktį, šventės svečiai ir darželinukai rikiavosi į šventinę eiseną ir patraukė į gimnaziją, kur vyko šventės tęsinys – gimnazijos 210 metų sukakties paminėjimas.

Šventės baigėsi: suvalgyti tortai, pasidžiaugta dovanomis, išsakytos susikaupusios mintys. Vėl dėsime dieną prie dienos kaip grūdą prie grūdo ir lauksim naujos sukakties.

Virginija Medišauskienė, ikimokyklinio skyriaus vedėja