Šių mokslo metų pradžioje mūsų gimnazijoje pradėjo veikti neformaliojo ugdymo būrelis „Bendraukime, bendradarbiaukime - eTwinning“, kuris davo darbą pradėjo nuo tarptautinio projekto „Food Library“. Jo metu būrelio nariai, šeštos klasės mokiniai, „TwinSpace“ erdvėje bendraudami su Lietuvos, Latvijos bei Vengrijos mokiniais, susipažins su kitų tautų tradicijomis, nacionaliniais patiekalais, kurs pristatymus, redaguos būrelio tinklapį bei vykdys kitas veiklas. Pirmoji iš jų – susipažinimas su projekto kolegomis iš Lietuvos mokyklų.

Spalio pradžioje būrelio nariai buvo maloniai pakviesti dalyvauti susitikime su šio tarptautinio projekto dalyviais iš Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos. Viešnagė buvo numatyta 12 dieną. Mūsų delegaciją šiltai sutiko sutiko „Gerosios patirties sklaidos“ būrelio nariai, jų vadovė Vilija Lizdenienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Anilionienė. Susitikimo metu buvo pristatyta bei aptarta projekto veikla, pasidalinta mintimis apie bendradarbiavimą. Po oficialiosios dalies buvome pakviesti pasivaišinti arbata, susipažinti su „Saulėtekio“ progimnazija. Apsilankėme mokyklos bibliotekoje, kur iš jos vedėjos Laimutės Šikšnienės sužinojome apie informacinių technologijų taikymo galimybes jos darbe, apie renginius, skatinančius domėtis literatūra, dalyvauti projektinėje veikloje. Po to apžiūrėjome technologijų kabinetą, jo įrenginius, nes mūsų projektas susietas su tradicinių pateikalų gamyba ir jų pristatymu. Aptarėme saulėtekiečių ir smilgiečių galimybes per pamokas gaminti tradicinius lietuviškus pateikalus. Prieš išvykdami namo užsukome į „Galeriją XII“, kurioje eksponuojami ne tik „Saulėkio“ progimnazijos mokinių, mokytojų dailės darbai, bet šios mokyklos bendruomenė turi galimybę gėrėtis ir Lietuvos profesionalių tapytojų, grafikų, fotomeninkų kūriniais.

Pasisvečiavę progimnazijoje nepuolėme strimgalviais namo, o nuvykome į edukacinę ekskursiją Smėlynės bibliotekoje. Ten mus maloniai pasitiko Gvidas Kareivinis ir Loreta Breskienė bei pristatė įdomią edukacinę programą: „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis". Čia susipažinome su 3D spausdintuvo pritaikymo galimybėmis bei jo programavimo ypatumais. Su nuostaba stebėjome kaip spausdinamas žaisliukas. Sudėlioję spausdintuvu atspausdintas dėliones, išsprendę nemažai galvosūkių ir apdovanoti sugrįžome į Smilgius.

Laikas prabėgo nepastebimai. Džiaugėmės įspūdžiais iš malonios ir labai naudingos išvykos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krikščiūnienė