Gimnazijoje antrus mokslo metus vyko mokinių skaitymo skatinimo projekto „Senjorai - skaitymo mentoriai“ renginiai. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio rajono švietimo centras. Gimnazija bendradarbiavo su Panevėžio rajono švietimo centru.
   Šiais mokslo metais projekte dalyvavo 13 skaitymo skatinimo mentorių: gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krikščiūnienė, keturi pradinių klasių mokytojai, keli „Trečiojo amžiaus universiteto“ klausytojai. Nuo vasario mėn. iki balandžio mėn. vyko užsiėmimai su pradinių klasių mokiniais. Jie buvo skatinami įsigilinti į skaitomus tekstus, susidomėti knygų pasauliu. Šiais mokslo metais iš projekto lėšų gimnazijos bibliotekai buvo nupirktas sėdmaišis, knygelių už 130 eurų.
   Balandžio 6 dieną   Smilgių gimnazijos 1 - 6 klasių mokiniai, mokytojai, skaitymo skatinimo mentoriai susitiko su rašytoju Vytautu Račicku. Jis papasakojo apie vaikystę, mokyklinius metus, kūrybos pradžią. Rašytojas perskaitė daug ištraukų iš sako knygelių. Svečias „Gimtosios kalbos savaitės‘, skirtos lietuvių kalbos kultūros metams Lietuvoje, 1 - 5 klasių nugalėtojams įteikė Padėkos raštus. Po renginio mokiniai galėjo įsigyti rašytojo knygelių.
   Gimnazijos mokiniai susidomėję bendravo su rašytoju. Jis nuoširdžiai atsakinėjo į mokinių klausimus. Mokiniai ilgai prisimins susitikimą su rašytoju.

Vyr. mokytojas Kastantinas Vasiliauskas