Psichologo asistentė Jurga Kulišauskaitė ( 50 kab.)

Psichologo asistentės veiklos tikslas – teikti psichologinę pagalbą gimnazijos bendruomenei.

Pagrindinės mokyklos psichologo asistentės veiklos kryptys:

• Konsultavimas – tai pagrindinė mokyklos psichologo asistentės veiklos kryptis. Individualių ar grupinių pokalbių metu siekiama aptarti ir nustatyti vaiko, tėvų (ar teisėtų vaiko atstovų), pedagogų problemas, planuoti veiklą joms spręsti ir numatyti tiesioginio poveikio būdus.
  • Psichologinis įvertinimas – tai konsultavimo tikslais reikalingų duomenų apie vaiko psichologinės problemos būklę gavimas, remiantis psichologiniais metodais.
  • Psichologinis švietimas – tėvų, pedagogų ir kitų su vaiko ugdymu susijusių asmenų švietimas aktualiais vaiko psichologijos, amžiaus tarpsnių, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais.
  • Tyrimai - tai mokslinis, sistemingas psichologinių faktų kaupimas, jų atskleidimas ir analizė; rekomendacijų rengimas, remiantis tyrimo medžiaga, jų teikimas ir diegimas praktinėje veikloje.
  • Prevencija – tai psichologinių problemų prevencijos poreikio įvertinimas, prevencinių priemonių rengimas, organizavimas ir įgyvendinimas.