Rugsėjo 3 dieną Smilgių gimnazijos 3 klasės mokiniai apsilankė Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Joje vyko edukacija su pasaulyje pripažinta knygų iliustratore Aušra Kiudulaite, pasakos „Laimė yra lapė“ bendraautore ir naujo kūrinio „Maksas ir 92 musės“ pristatyme.

Aušros Kiudulaitės vardas garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmoji, su Evelina Daciūte sukurta istorija „Laimė yra lapė“, tapo 2017 Metų knyga ir buvo pastebėta užsienio leidėjų. Po kūrinių leidimų autorėms buvo suteikta galimybė įvairiose šalyse dalyvauti literatūriniuose festivaliuose, knygų parodose, pristatymuose, edukacijose. Jos matė, kad skirtingų kultūrų vaikai yra vienodi – smalsūs, atviri, bendraujantys, laisvai ir nestandartiškai mąstantys, o skiriasi tik suaugusieji, kurie kartais patys nesuprasdami užgniaužia vaikų vaizduotę.

Knyga „Laimė yra lapė“ tapo pirmąja lietuviškai parašyta knyga, pelniusia Amerikos bibliotekų asociacijos apdovanojimą „The Batchelder“. Antroji A. Kiudulaitės iliustruota pasaka – Mariaus Marcinkevičiaus „Draugystė ant straublio galo“.

Na, o su trečios knygos „Maksas ir 92 musės“ herojais Smilgių gimnazijos mokiniai dalyvavo autorės pristatyme. Vaikai kūrė muses. Kūrybai naudojo spalvotą popierių, žirkles, klijus. Kiekviena sukurta musė – vis kitokia. Visą musių pulką galima pamatyti Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Mokiniai ne tik kūrė, bet ir pabuvojo visuose bibliotekos kampeliuose – skaitykloje, vaikų literatūros ir komplektavimo skyriuose, domėjosi knygomis, skaitė, žaidė. Už pakvietimą ir pilną gerų įspūdžių dieną Smilgių gimnazijos mokiniai dėkoja Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvui, dailininkei Aušrai Kiudulaitei bei Smilgių miestelio bibliotekininkei Almonei Šalkauskienei, Smilgių gimnazijos administracijai. Kviečiame visus į musių parodą!