Šis neeilinis Lietuvoje įvykis subūrė 15 Smilgių gimnazijos vyresniųjų klasių mokinių grupę, norinčių vykti ir pamatyti, išgirsti popiežių Pranciškų. Džiugino ir daug nulėmė faktas, kad šeštadienio kelionę buvo galimybė apmokėti iš JAV gyvenančio lietuvio, ateitininko, ilgamečio gimnazijos rėmėjo dr. Romualdo Kriaučiūno aukotų pinigų. Kartu vyko istorijos mokytoja Laima Staišiūnienė. Buvo pakviesti draugai iš Panevėžio 5-osios gimnazijos, Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos. Trisdešimties piligrimų grupė degė nekantrumu pamatyti ir išgirsti Popiežių.
   Į susitikimą Vilniuje atvykome 13 val. Reikėjo dar apie valandą laukti prie patikros punkto. Įėjus į E4 sektorių, pasirinkti norimą vietą buvo sunku, bet įmanoma. Visus žavėjo meninė programa, ypač Manto Jankavičiaus giesmės, šiuolaikinis liudijimas judesiu-šokiu. Stebino ir aktoriaus Giedriaus Savicko naujas „žurnalisto” amplua. Visa programa buvo tarsi Pasaulio jaunimo dienų atspindys, kuris kitais metais vyks Panamoje, o Lietuvos jaunimo dienos – Šiauliuose (tai buvo pranešta baigiantis susitikimui su Popiežiumi).

Kokią popiežiaus Pranciškaus mintį išgirdo ir parsivežė į namus mūsų gimnazistai?

Daiva Staškūnaitė (II g. klasė): „Išgirdau Jo mintį, kuri kvietė atsigręžti į savo šaknis – senelius, tradicijas, praeitį. Reikia semtis jėgų iš vyresniųjų ir tęsti tai savo gyvenime”.

Modestas Pariauka (IV g. klasė): „Popiežius ragino nepasilikti vienam, neužsidaryti savo liūdesy ar egoizme – ieškoti aplinkinių pagalbos, žmonių, bendruomenės. Vienas gali paklysti gyvenimo labirinte, tik būdamas kartu su kitais atrandi savo tiesų gyvenimo kelią”.

Gabrielė Margytė (III g. klasė): „Vykau į susitikimą daug nesitikėdama – būsiu viena iš tūkstančio. Bet pati susitikimo nuotaika aikštėje, žmonės šalia, nuoširdus atsitiktinis pokalbis autobuse sustiprino tikėjimą savimi, Kristumi, aplinkiniais. Atsiranda daugiau ryšių, plečiasi akiratis. Tad visus kviečiu pasinaudoti visomis jums siunčiamomis galimybėmis – atsiplėškite nuo sofutės ir turtinkite save Dievo dovanomis!”

Smilgių gimnazijos vyr. tikybos mokytoja Milda Švelnienė