Pirmosiomis gruodžio dienomis Smilgių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvaudami „Erazmus+“ KA2 programos projekte „Prosocialinės vertybės“  įgyvendino veiklas,  kurių metu turėjo galimybę geriau pažinti save, aplinkinius bei susirasti naujų draugų.  Projekto metu buvo skatinamas prosocialus elgesys, kuris kiekvieną iš mūsų padaro geru žmogumi.

Pradinukų projektas

Vaikai mokėsi išdrįsti užmegzti draugystę. Vykdydami veiklą „Ieškau draugo“, jie kvietė vienas kitą draugauti ir užrašyti savo vardą ant rankytės šablono. Dalyvaudami integruotose anglų kalbos  pamokose, kurias vedė Jolanta Liesienė, Ina Markevičienė ir Aušra Krikščiūnienė, mokėsi atpažinti emocijas, jas įvardinti, neprašytiems pasiūlyti savo pagalbą tam, kam jos labai reikia. Pertraukų metu projektą padėjo įgyvendinti kūno kultūros mokytoja Banga Šaltmerienė bei  lietuvių kalbos mokytojos Linos Janauskienės vadovaujami gimnazijos Mokinių tarybos atstovai. Empatiją ugdė organizuotos veiklos: „Rytinės mankštelės“, „Linijiniai šokiai“, „Linksmieji žaidimai“, „Just Dance“ šokiai. Gimnazijos socialinė pedagogė Ligita Lamauskienė kvietė pradinukus įsivertinti savo emocijas ir jas pasimatuoti nuotaikų barometre.

Pradinukų projektas  Pradinukų projektas

Savaitės pabaigoje vyko svečių diena, kurioje dalyvavo Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė ir Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos pradinukų komanda, lydima anglų kalbos mokytojos Eglės Čepulienės.

Mokytojos Dijanos Mazaliauskienės vadovaujami pirmų klasių mokiniai žaidė sportinius žaidimus, skirtus atpažinti ir įvardinti emocijas: ,,Lankų žaismas‘‘, ,,Akių kontaktas‘‘, ,,Kelionė tuneliu‘‘, ,,Kelionė per vandenyną‘‘, ,,Kamuolio kelionė draugystės ratu“. Mokytoja Regina Kavoliūnienė gimnazijos antrokus ir svečius išmokė žaisti bendravimo žaidimus, aptarė pasitikėjimo ir nepasitikėjimo sukeliamus jausmus. Trečiokai, vadovaujami Ritos Kirdeikienės, gamino išmanųjį plastiliną. Dirbdami komandoje vaikai suprato, kad visada gali tikėtis draugų  pagalbos. Mokytojas Kastantinas Vasiliauskas inicijavo veiklą „Pilies iš antrinių žaliavų gamyba“, kurioje dalyvavo ketvirtų klasių mokiniai. Užsiėmimo metu mokiniai išbandė galimybę dirbti komandoje, kuri sudaryta iš nepažįstamų žmonių.

Pradinukų projektas Pradinukų projektas Pradinukų projektas

Tęsdama bendradarbiavimą, gruodžio 11 dieną, gimnazijos pradinukų komanda vyko į Naujamiesčio gimnaziją, kur dalyvavo netradicinėse pamokose. Vaikai naudodamiesi robotukais „Mind Designer“ sužinojo kaip atpažinti ir įvardyti baimę bei spręsti ginčus. Pindami ir dovanodami draugystės apyrankes mokėsi įvardinti jausmus. Taip pat dalijosi geromis emocijomis vaidindami pasaką „Ropė“.

Pradinukų projektas

Nuoširdžiai dėkoju švietimo centro komandai, suteikusiai galimybę prisidėti prie projekto veiklų, kurių metu įgijome naujos patirties, Naujamiesčio gimnazijos projekto dalyviams ir vykdytojams už bendradarbiavimą bei Smilgių gimnazijos mokytojams už norą priimti naujoves ir jomis dalintis.

Pavaduotoja ugdymui Aušra Krikščiūnienė