Šių metų lapkričio 6 dieną ketvirtokai Puziniškyje dalyvavo edukacinėje programoje „Senoji namų mokykla“. Vaikus sutiko muziejininkė Irena Lesvinčiūnienė ir papasakojo apie Puziniškio dvaro šeimininkę- Gabrielę Petkevičaitę – Bitę. Mokiniai susižavėję klausė apie rašytojos ir aktyvios to meto veikėjos vaikystę, nuveiktus darbus. Nekantriai ketvirtokai laukė, kada bus praverta paslaptingoji spinta ir galės susipažinti su Gabrielę Petkevičaitę – Bitę. Vaikai nustebo, kai pravėrus spintos duris išvydo Gabrielės Petkevičaitės skulptūrą.

Apžiūrėję muziejų mokiniai susėdo prie didelio stalo ir prasidėjo edukacinė programa- pamoka. Pirmiausiai susiuvo sąsiuvinius, tada su žąsies plunksna nurašė nuo lentos Lauryno Ivinskio žodžius, pasakytus mažajai Gabrielei: „Mokslas reikalingas tam, kad pats žmogus taptų geresnis ir kitiems gerą darytų, kad jį už jo darbus mylėtų“ . Nors lengva nebuvo, bet ketvirtokai dirbo susižavėję.

Laukdami, kol išdžius sąsiuviniuose rašalas, vaikai minė mįsles, sprendė galvosūkius, žaidė žaidimus ir gėrė kvapnią arbatžolių arbatą.

Vyr. mokytoja Rita Kirdeikienė