Visą lapkričio mėnesį Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius vykdė projektą „Seku, seku pasakaitę“. Projekto metu buvo siekiama ugdytinius supažindinti su įvairiomis pasakomis. Jau nuo seno žinoma, kad pasakų skaitymas skatina vaikų kūrybiškumą, teigiamas emocijas ir plečia jų pažinimą. Projekto metu siekėme, kad vaikai kuo daugiau imtų domėtis knygelėmis, turtintų žodyną bei plėtotų sakytinės kalbos gebėjimus. Skatinome vaikų išradingumą, kūrybiškumą, saviraišką, bendradarbiavimo įgūdžius.

Projekto metu buvo rodoma vaikams mokytojos Neringos kurta ir iliustruota sename lagamine pasaka „Stebuklingi riešutėliai“.

Viso projekto metu vaikai rinkosi savo mėgstamiausias pasakas, kurias nori vaidinti, kūrė mėgstamų pasakų personažų karūnas, sekė pasakas patys. Mažesnieji skyriaus ugdytiniai vaidino pasakas su personažų pirštinėmis. Vyresnieji vaikai kūrė vaidinimus ir scenas bei vaidino patys. Į projektą įsitraukė ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus logopedė ji su vaikais vaidino pasaką „Vištytė ir gaidelis“ ir dar daug įvairių vaikų sukurtų pasakų užsiėmimų metu. Pasirinkdami norimas piešimo priemones visų grupių ugdytiniai iliustravo pasakas, buvo surengtos iliustruotų pasakų piešinių parodos kiekvienoje grupėje.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žirniukų“ grupės mokytoja Neringa Steišiūnienė