Šiandien vaikams sunku įsivaizduoti ilgą rugio grūdo kelią nuo pirmo susilietimo su Motule Žeme iki gardaus ir kvepiančio kąsnio ant kasdienio mūsų stalo. Šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai apsiriboja (artimiausioje aplinkoje) – parduotuve. Norėdamos praplėsti vaikų akiratį, puoselėti mūsų senolių tradicijas ir papročius, stengėmės perteikti vaikams, kokia duona buvo brangi ir šventa mūsų senoliams, parodyti, kaip buvo auginama ir kepama duona senovėje ir dabar.
   Vasario 01-11 dienomis Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai su mokytojomis pasigilino į senovę, prisiminė senolių išmintį, mokėsi gerbti duonelę.
  Kad vaikams būtų lengviau suprasti ir pajausti mūsų senolių gyvenimą, mokytojos pakvietė susipažinti su senoviniais įrankiais, naudojamais duonai kepti: duonkubiliu, kuriame visada buvo paliekamas duonos raugas, gelda, ąsočiu vandeniui, liže duonai krosnin pašauti.
   Vaikai gamino įvairius darbelius iš šiaudų, piešė duonos riekeles, lipdė duonos kepalėlius iš sūdytos tešlos.
   Priešmokyklinukai sekė ir vaidino pasaką ,,Kaip vilkas duonos užsimanė‘‘. Dar kartą įvirtinome žinias, koks ilgas ir sunkus yra tas duonelės atsiradimo kelias.
   Projekto metu ugdytiniai įminė mįsles, dainavo ir šoko. Sprendėme duonutės kryžiažodį.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Braknienė