Projekto metu ugdytiniai susipažino su Lietuvos istorija, regionais, tarmėmis, tautiniais drabužiais ir senoviniais lietuvių liaudies apyvokos daiktais. Pasirinkus įvairias raiškos priemones bei technikas individualių ir diferencijuotų veiklų metu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, saviraiška, išradingumas bei vaikų bendradarbiavimo įgūdžiai. Šio projekto metu vaikai iš pasirinktų priemonių gamino girliandas, kūrė Lietuvos tautinę vėliavą, pynė kasas, „audė“ tautinę juostą bei kūrė tautinį kostiumą iš pasigamintos „Papje mache“ masės. Muzikinių veiklų metu vaikai mokėsi dainelių apie Lietuvą, šoko lietuvių liaudies ratelius.

Viso darželio vaikučiai dalyvavo edukacinėse veiklose “Pelėdžiukų“ grupėje, kurias paruošė skyriaus mokytojos. Turėjome įsirengę mažą lietuvių liaudies buities muziejų, kur vaikai galėjo ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir išbandyti senovinius daiktus, pamatyti ir paliesti lietuvių aukštaičių kostiumą. Eksponatus muziejui sunešė viso skyriaus darbuotojos. Tą dieną turėjome viešnią iš Smilgių gimnazijos, kuri vaikus supažindino su žemaitiška tarme ir paskaitė pasaką.

Projekto metu vaikai su mokytojomis apsilankėme Smilgių etnografinėje sodyboje. Ten mus šiltai sutiko Smilgių kultūros centro vadovė, kuri aprodė pasiturinčio valstiečio sodybą: gryčią, kalvę, klėtį, kluoną, tvartą, pirtį bei koplystulpį ir papasakojo apie valstiečių buitį ir amatus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Viorika Ungurianu