2022-2023 mokslo metais Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai dalyvavo „Sveikatiados“ projekte. Tai ilgalaikis projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Visus mokslo metus vaikams buvo organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, įvairios veiklos, kurių metu vaikai praplėtė savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse, dalyvavo pasiūlytose projektinėse veiklose. Rugsėjo-lapkričio mėnesiais ugdytiniai dalyvavo veiklose „Gyvenk tvariau su „Sveikatiada“. Visų grupių vaikai atliko praktines užduotis. „Žirniukų“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai vykdė veiklą „Mokausi rūšiuoti šiukšles“, kurios metu turėjo suskirstyti atliekas į atskiras dėžes. „Bitučių“ bei „Pelėdžiukų“ grupių vaikai vykdė veiklą „Žalia, mėlyna, geltona“, kurios metu rūšiavo šiukšles į tam tikros spalvos konteinerius. Gruodžio mėnesį buvo paskelbtas idėjų paketas „Užsiimk joga su „Sveikatiada“ su įvairių tipų jogos veiklų pasiūlymais ir užduotimis. Visų grupių vaikai su dideliu noru išbandė jogos pratimus. Kovo mėnesį buvo paskelbtos užduotys – pagaminti patiekalus, naudojant sveikatai palankius produktus. „Pelėdžiukų“ grupės mergaitės gamino ir kepė sveikuolišką pyragą ir juo vaišino savo draugus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Narkevičienė