• Ugdymas karjerai – kryptingas asmens karjeros kompetencijų ugdymas.
  • Profesinis informavimas – tai informacijos apie karjeros galimybes rinkimo, analizės, sisteminimo ir teikimo procesas.
  • Profesinis konsultavimas – tai konsultanto ir konsultuojamo subjekto sąveika, kurios tikslas – padėti konsultuojamajam pažinti save, suderinti savo norus ir ketinimus su darbo rinkos reikalavimais; formuluoti tikslus mokymosi, darbo ir kitose užimtumo srityse, numatyti adekvačius būdus jiems įgyvendinti.

Pastaba: Visos karjeros paslaugos ir priemonės yra glaudžiai tarpusavyje susijusios – ugdyme karjerai svarbūs profesinio informavimo ir karjeros konsultavimo elementai, karjeros konsultavimas taip pat prisideda prie karjeros kompetencijų ugdymo.

DOKUMENTAI

Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas – patvirtintas LR švietimo ir mokslo ministro ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V – 1090/A1-314